Podologia

BALERINY - MIŁOŚĆ BEZ WZAJEMNOŚCI

Stopa poprzez swą budowę uwarunkowana jest trzema funkcjami: podporową nośną oraz amortyzującą różnego rodzaju wstrząsy. Głównie dostosowana jest do lokomocji, dlatego też dobór odpowiedniego obuwia oraz dostosowanie go do warunków, w jakich nasze stopy spędzają większą część dnia, odgrywa bardzo ważną rolę.

Niestety w balerinach podeszwa jest bardzo cienka, co nie sprzyja dobrej amortyzacji mającej chronić część podeszwową stopy. Obszerność wierzchu baleriny często jest ciasna i zbyt mocno przylega do palców upośledzając ukrwienie. W trakcie chodu stopa nasza ulega skróceniom i wydłużeniom. Jeżeli palce nie mają wolnej przestrzeni zginają się i ulegają przykurczowi, z czego w późniejszym czasie powstają zniekształcenia upośledzające funkcję palców oraz paznokci (np. wrastający paznokieć).

Przykładamy dużą uwagę do np. obuwia sportowego, z którego korzystamy raz w tygodniu, czy nawet rzadziej. Postarajmy się jeszcze raz spojrzeć na baleriny. Czy nie dajemy się zwieść ich pozornemu komfortowi i modnemu wyglądowi, czy rzeczywiście dbamy o obecne i przyszłe zdrowie naszych stóp.Leczenie dłoni

Biomanicure,
męski manicure,
pielęgnacja dłoni

Męska stopa

Zapraszamy do naszego Gabinetu wszystkich Panów na konsultację i zabiegi.
Zapewniamy fachową pomoc.